No. 6

miało być o przyjaźni. jednak ten temat nadal przerasta pojmowanie nie-starej. i wydaje się być błahym w porównaniu z sytuacją, która dzieje się w świecie.

nieświadoma niczego zasnęła spokojnie. obudziła się rano i wiadomość o sytuacji we Francji uderzyła ją w twarz. jednak, jak to sytuacją, która nie dotyczy kogoś bezpośrednio szybko się przechodzi z czymś takim do porządku dziennego. ruszyła więc z rodziną do stolicy, w celach zdrowotnych.

wszyscy mają kręćka na punkcie piosenki, jednego z popularnych dziennikarzy, kabareciarzy, satyryków. cyniczne córy zurychu rozbrzmiewają przynajmniej pięć razy z rzędu. dziś nie było inaczej. inaczej były one przeżywane, przynajmniej przez nie-starą. uderzyło ją to, że w bardzo zgrabny sposób podsumowują poniekąd one sytuację dzisiejszego świata. obecnych wydarzeń i zagrożeń. niby zabawny tekst, muzycznie tak, że naprawdę dobrze się bawisz, a gdy głębiej wejdziesz w tekst… cóż.

i nie chodzi jej o uchodźców, nie chodzi jej o wiarę, czy wierzenia – nazywajcie to jak chcecie, jej chodzi o ludzi. nie rozumie, jak człowiek człowiekowi może robić takie rzeczy, skoro sami nie chcieliby tego doświadczyć. i tak, wystraszyła się, nie pierwszy raz. na pewno nie ostatni.

#prayforparis

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s