No. 8

nie-stara naprawdę nie jest w formie. a może po prostu jej życie jest tak nieciekawe, że nie ma czego opisywać.

ostatnio marzy dużo. tak, o tych marzeniach można napisać milion książek. one przynajmniej są ciekawe. jednym z głównych jej marzeń jest to o rzucaniu pracy. takie piękne, barwne i całkowicie realne, na wyciągnięcie ręki. jednak kiedy już chce je spełniać, to rzeczywistość sprzedaje jej liścia w twarz i przypomina sobie, że jest biedna.

ma też inne marzenia, ale… według niej, mniej realne, albo całkowicie nierealne. jej wyobraźnia już nie potrafi postawić jej przed ołtarzem w białej sukni, ślubującej miłość, wierność i uczciwość małżeńską. to marzenie jest już tak odległe, że aż nierealne.

nie-stara powoli przestaje marzyć. zamiast tego zaczyna znowu żyć wspomnieniami. bo kiedyś było jednak lepiej. a może nie było, tylko wtedy miała wrażenie, że była po prostu szczęśliwa. za każdym wspomnieniem kryje się ta kropelka szczęścia. i tego uczucia jej brakuje. a może teraz też jest dobrze, tylko jeszcze do niej to nie dociera. pozwala sobie na wracanie do tych najlepszych momentów, subtelnie usuwając te przez które płakała później miesiącami. i rozważa, czy nie wyciągnąć dłoni do pogodzenia się i spróbowania jeszcze raz…

i nie jest tak, że nie próbuje znaleźć szczęścia tu i teraz. jednak kiedy ostatnio próbowała i szło już całkiem zgrabnie, to usłyszała, że wszyscy się z niej śmieją.

i nie uniosła tego. siedzi teraz cichutko w kącie i pyta siebie samej: czy skoro wszyscy nabijąjacy się z jej walki o szczęście są już szczęśliwi, to czy w takim razie ona na nie zasługuje i czy powinna walczyć?

mentalnie już przegrała. i nic nie wskazuje, żeby kolejna runda miała się rozegrać. padła przez nokaut.

hm, czyżby nie-stara stawała się jednak starą?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s